ne 20.11.2011 | Martin Voltr

Mladší dorostenci znovu nezklamali, i tak na dalšího favorita nestačili

Mladší dorostenci měli v zádech sedm proher v řadě a v neděli hostili další mužstvo ze špičky republikového hokeje - Liberec. Utkání zahájili využitou přesilovkou, na což ale soupeř zareagoval třemi slepenými góly. Hradečtí sice ještě snížili na 2:3, jenže ve druhé třetině už silnější tým Bílých Tygrů přetavil svou převahu ve tři branky, čímž rozhodl o svém vítězství. Domácí bojovníci ještě devět sekund před koncem upravili výsledek, a tak vyhráli alespoň poslední dějství. Tři body si ale po zásluze odvezli mladíci ze severu Čech.

Přestřelka v první třetině

Liberečtí mladíci vstoupili do utkání hodně zostra. Domácí se ale nenechali zahanbit a když šli po faulu Pavla Zachy na přesilovku, po půlminutce ji využili. Na brankovišti působil důrazný Marek Malinský, jenž protlačil puk za brankovou čáru - 1:0.

Bílí Tygři ale následně ještě zvýšili obrátky a výsledkem bylo otočení stavu třemi rychlými brankami. O první dvě se postaral kapitán Michal Gecko - nejprve milimetrově tečoval nahození od modré čáry a přesně za dvě minuty nepohrdnul nabídkou Filipa Chlapíka. Hned v následující minutě se k němu přidal povedený bekhendový blafák v podání Jana Ordoše a rázem to bylo 1:3.

Hradečtí reagovali výměnou brankářů a Patrika Červeného nahradil František Veselý. Ten měl také celou řadu zákroků, ale pak šel jeho tým na druhou přesilovku a ta mu pomohla ke snížení. Už po skončení početní výhody dostal prostor David Jaroš a příklepem trefil přesně bližší růžek - 2:3. V závěru mohli domácí dokonce vyrovnat, jenže aktivní Miroslav Hylena narazil na zákrok Lukáše Hosnedla.

Hosté odskočili do pohodlného vedení

Druhá třetina už nabídla úplně jiný obrázek. Pány ledu byli jednoznačně Liberečtí, kteří od začátku ostřelovali Veselého ze všech pozic. Své třetí oslabení ubránili tentokrát bez problémů a ve 29. minutě zasadili domácím dva smrtící, byť do jisté míry šťastné údery.

O ten první se postaral Filip Pyrochta, jenž z úhlu našel mezírku mezi betonem hradeckého brankáře a jeho tyčkou. Za chvilku to byl Jakub Mečíř, kdo zvedal ruce nad hlavu. Obránce Modrobílých plácl v nepřehledném souboji před brankovištěm do puku a ten doplachtil až do brány - 2:5.

V polovině utkání vystřídali brankáře také hosté. Náhradník Aleš Stezka si ale moc nezachytal a jen sledoval další šance svých spoluhráčů. Brankou skončila až příležitost Zdeňka Krále, který řešil přečíslení individuálně a vymetl pavučinky v růžku hradecké klece - 2:6.

Hradečtí se před bránu soupeře prokousali až v přesilovce v samotném závěru třetiny, ovšem Miroslav Hylena nadvakrát puk do brány nedostal. Po dvou periodách tak bylo v podstatě rozhodnuto.

Poslední dějství nakonec vyhráli Hradečtí

Liberec se už v poslední třetině nepotřeboval nikam hnát a i když měl několik šancí, hradecká obrana si celkově počínala velmi dobře. Neinkasovala ani ve dvou oslabeních, k čemuž jí v obou případech pomohla jednak tyčka, ale zejména brankář František Veselý.

V závěru utkání se v útoku začali objevovat také domácí hráči a nakonec se dočkali úpravy nepříznivého skóre. Výborný forčeking tentokrát předvedl Vlastimil Šeda, který našel před bránou úplně volného Miroslava Hylenu. Ten ale ještě přenechal puk za sebe Davidu Gančarčíkovi, jenž neměl problém zamířit, a hradečtí mladíci tak devět sekund před sirénou ještě potěšili oko diváka. Nic víc než snížení na konečných 3:6 to ale pochopitelně neznamenalo.

Petr Luštinec (HC VCES Hradec Králové):
Liberec má silné mužstvo a my jsme dneska hráli to, na co jsme měli. Soupeř nám toho moc nedovolil a bruslařsky i silově nás předčil. Dvě třetiny hrál naplno, ve třetí třetině si už pohlídal výsledek a nikam se nehnal. Kluci dneska opravdu bojovali a za vyhranou poslední třetinu mají plus.

Jan Šťastný (Bílí Tygři Liberec):
Povedl se nám vstup do utkání a na soupeře jsme vlétli, ale paradoxně jsme v prvním oslabení inkasovali gól. To nás trochu probudilo a pak jsme zápas otočili. Soupeř je ale kvalitní a nezabalil to, takže po další přesilovce snížil na 2:3. Po první třetině jsme k hráčům měli určitý pohovor, že takhle to dál hrát nejde. Druhou třetinu jsme už doslova ovládli a tím se zápas zlomil. V poslední třetině jsme chtěli hrát hlavně zodpovědně zezadu a čekat na soupeřovy chyby, i tak bychom se v ní ale příště měli prezentovat lepším výkonem.